15/12/12

L'escola Joan Pelegrí: PER UN PAÍS DE TOTS, L'ESCOLA EN CATALÀ


El passat dijous dia 13 de desembre a l'escola vam fer un emotiu acte defensant el model d'escola que tenim i que volem continuar tenint.

Per fer-ho vam fer aquest cartell tan bonic que veieu aquí i que està ara penjat al patí de l'escola de primària. L'hem fet entre tots i totes per demostrar la nostra unió i opinió, cadascuna de les lletres l'ha fet una classe de l'escola, i en ella hi hem escrit el que pensem, sentim i ens aporta l'ús de la llengua. Perquè la llengua és el nostre mitjà de comunicació habitual, amb ella aprenem, sentim, pensem, ens expressem ...També vam poder gaudir de les paraules de la Maria Vinyeta que, havia estat mestra de Català a la nostra escola, ens va recordar moltes coses viscudes anys enrere perquè les tinguéssim presents, ja que tot el que gaudim ara és fruit de l'esforç de molta gent i per respecte a ells no volem retrocedir. Volem seguir aprenent en la nostra llengua, i aprendre'n moltes i moltes més. Perquè aprendre llengües ens obre al món i ens fa persones amb un bagatge cultural molt més ampli, i així és com volem ser. 


Posicionament de l'Escola Joan Pelegrí davant el projecte de reforma educativa

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada