20/4/12

Concurs de Problemes a l'Sprint

El passat 18 d'abril un grup de taller de matemàtiques de 6è de primària va guanyar el primer premi del concurs "Problemes a l'sprint". 

En el concurs hi participaven 22 escoles i un total de 572 alumnes procedents de diferents indrets dels Països Catalans (Catalunya, Comunitat Valenciana, i Balears).

Els 16 alumnes de 6è, que hi han participat, es van organitzar a l'aula d'informàtica en grups de 3 o 4 per resoldre els diversos problemes plantejats en el mínim temps possible. A mesura que els anaven resolent enviaven les respostes a la pàgina web: wwww.cangur.org, que són els responsables del concurs.

És la primera vegada que la nostra escola queda en primer lloc en un concurs de matemàtiques d'aquest tipus. Això fa que encara estiguin més contents d'haver aconseguit guanyar amb l'esforç de tots plegats aquest concurs. 
Nil Castro i Pol Arnau
Alumnes de 6è de Primària

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada